default_mobilelogo
default_mobilesplash
MaksEfekt

Piękny i praktyczny – blat z granitu w kuchni

Kuchnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu, często jest to jego serce. Do kuchni zaprasza się tylko bliskie osoby, przyjaciół i rodzinę. Ale nie można zapominać, że kuchnia musi być także funkcjonalna, czyli wygodna w użytkowaniu i łatwa w utrzymaniu, czyli odporna na zabrudzenia, łata w czyszczeniu. Doskonałym materiałem do wykończenia kuchni jest granit. Ten niezwykle twardy i trwały kamień sprawdzi się jako wykończenie ściany i – przede wszystkim – jako dobry, kuchenny blat. Granit to naturalny materiał, bardzo odporny na ścieranie, na wysoką temperaturę, zaplamienie czy wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Granitowy blat w kuchni to po prostu trwałe rozwiązanie i bardzo, bardzo praktyczne. Można na nim kroić, siekać, można na nim stawiać patelnie czy garnki, czy używać jako stolnicy. Do tego łatwo się czyszczą, nie potrzeba do tego specjalnych środków, detergentów.

W naszej firmie proponujemy je klientom jako optymalne i sprawdzone rozwiązanie – nie dość, że trwałe to do tego są piękne. Blaty granitowe zachwycają fakturą i kolorami. Natura stworzyła granit w ogromnej różnorodności kolorów – to także jedna z wielu zalet tego materiału. Można dobrać kolor do konkretnego wnętrza. Są bardzo eleganckie, bardzo dobrze wyglądają zarówno w świetle dziennym, jak i w sztucznym świetle lamp i halogenów. Estetyka kuchni ma znaczenie szczególnie wtedy, gdy kuchnia jest otwarta na salon i nawet jej powierzchnie robocze są doskonale widoczne.

Nawet, jeśli ich cena jest wyższa, niż blatów na przykład drewnianych czy blatów z tworzyw sztucznych, to posłużą przez lata, są niemal niezniszczalne. Przy remoncie nie trzeba będzie ich wymieniać, zostaną w kuchni przez dziesięciolecia. Dlatego w naszej firmie polecamy je naszym klientom z pełnym przekonaniem, że to najlepsze, co możemy zaproponować do kuchni. Zresztą – nie tylko w kuchni – granit stosujemy w łazienkach, w holach i to nie tylko na podłodze, ale też jako wykończenie ścian. Granit to doskonały, naturalny materiał, z którego warto korzystać.