default_mobilelogo
default_mobilesplash
MaksEfekt

Schody granitowe – eleganckie i trwałe

Schody muszą być przede wszystkim wygodne i bezpieczne – używane są przez osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Bezpieczeństwo i wygoda to podstawowe wymagania wobec nich, zwłaszcza, jeśli chodzi po niech dużo ludzi. Ale nawet najbardziej bezpieczne schody muszą spełniać także wymagania estetyczne, muszą pasować do otoczenia. Jednym z najlepszych materiałów na schody, jaki możemy polecić jest granit. Ten kamień to materiał naturalny, trwały i niezwykle elegancki. Dlatego tak chętnie używamy go w naszych realizacjach. Schody z granitu znajdują zastosowanie zwłaszcza na zewnątrz budynków i w przestronnych klatkach schodowych. W mniejszych wnętrach schody w całości z granitu mogą sprawiać przytłaczające wrażenie. Ale i w takich pomieszczeniach można wykorzystać granit stosując go na części stopni.

Granitowe schody mają wiele oczywistych zalet, z których najbardziej istotna jest ta, że przetrwają dziesięciolecia. Są odporne na ścieranie, na warunki atmosferyczne i na zabrudzenia. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Granit jest kamieniem, który występuje w wielkim bogactwie kolorów i wzorów. Łatwo znaleźć rozwiązanie pasujące do każdego projektu. Mamy bogate doświadczenie w montażu tego typu schodów, potrafimy polecić najlepsze rozwiązanie.

Od wykończenia schodów zależy w dużym stopniu ich bezpieczeństwo. Schody granitowe mogą być śliskie, dlatego zwykle proponujemy antypoślizgowe metody ich zabezpieczeń. Brzegi stopni mogą mieć dowolne wykończenie – w kant lub zaokrąglone, ścięte na rogach lub proste czy wyoblone. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z tym materiałem, nasze solidne podejście to gwarancja jakości naszych realizacji.

Granitowa okładzina na schody może wydawać się kosztownym, ekskluzywnym rozwiązaniem. Ale ze względu na swoją niezwykłą trwałość materiał ten może w dłuższym okresie czasu opłacać się znaczenie bardziej niż drewno czy beton. Jest też tani w utrzymaniu, nie wymaga specjalnych impregnatów, jak drewno, czy zabezpieczenia przed korozją.